خبرخوان

وبلاگ

شصت نکته مالیاتی (قانون مالیات مستقیم):
حسابداران و افراد جوان جویای کار که سابقه کاری ندارند برای این‌که راحت‌تر کار مورد علاقه خود را پیدا کرده و جذب دنیای کار شوند باید چند نکته از قوانین مالیاتی را بدانند و برای رسیدن به موفقیت راه را برای خودشان آسان‌تر کنند و با مطالعه قانون مالیات‌های مستقیم سواد کاری خود را افزایش می‌دهند.
معرفی 10 نرم‌ افزار برتر حسابداری متناسب با کسب و کار شما:
انتخاب بهترین نرم‌افزار در حوزه‌ی فعالیت کسب و کار یکی از مشکلات عمده‌ی صاحبین مشاغل است. بهترین نرم‌افزار حسابداری در واقع نرم‌افزاری است که بتواند نیازهای یک کسب و کار را برطرف کند و شما را در مدیریت دخل و خرج یاری دهد.
تسویه حساب طرف مقابل در نرم‌افزار سپیدار
گاهی مشتریان یا واسط به هر دلیلی حساب خود را طی چند بار پرداختی تسویه می‌نمایند، بنابراین تسویه حساب باید انجام شود تا مانده حساب مشتری یا واسط مشخص گردد. برای این‌کار پس از ورود به سیستم در منوی عمودی، قسمت دریافت و پرداخت را انتخاب نموده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «تسویه حساب طرف مقابل جدید» را انتخاب نمایید.
تسویه‌ی دستگاه کارت‌خوان در نرم‌افزار سپیدار
ممکن است توسط یک مشتری چندین بار کارت کشیده شود، یا این‌که تسویه‌ای توسط کارت‌خوان صورت گیرد، برای این‌که مبلغ کارت‌های کشیده شده به بانک واریز گردد، باید تسویه کارت‌خوان را ثبت نمایید. برای این‌کار پس از ورود به سیستم، وارد قسمت دریافت و پرداخت شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «تسویه کارت‌خوان جدید» را انتخاب نمایید.
صورت‌حساب بانکی در نرم‌افزار سپیدار
واحد‌های تجاری برای کنترل حساب موجودی بانکی خود در دفاتر موسسه و بانک در بازه‌‌های مشخص روزانه، هفتگی، ماهانه و ... اقدام به مقایسه عملیات دفاتر موسسه با صورت‌حساب بانک یا همان دفاتر بانکی می‌نمایند، به این عمل «صورت مغایرت بانکی» گفته می‌شود. بنابراین جهت تهیه صورت مغایرت بانکی لازم است که ابتدا صورت‌حساب بانکی را از بانک مربوطه دریافت نموده و در سیستم وارد نمایید.
جستجوی چک در نرم‌افزار سپیدار
گاهی اوقات برای پیگیری وضعیت یک یا چند چک، نیاز به جستجوی چک می‌باشد، با استفاده از عملیات جستجوی چک می‌توانید چک‌های دریافتنی یا پرداختنی را جستجو و تاریخچه مربوط به آن ‌‎را مشاهده نمایید.
وصول چک پرداختنی در نرم‌افزار سپیدار
پس از ورود به سیستم در منوی عمودی، قسمت دریافت و پرداخت را انتخاب نموده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «وصول چک پرداختنی» را انتخاب نمایید.
استرداد چک پرداختنی در نرم‌افزار سپیدار
در هر موسسه به دلایل مختلف ممکن است اسناد دریافتنی و پرداختنی خود را مسترد نمایند، برای این منظور از عملیات استرداد به‌عنوان یک عملیات معمول در سازمان استفاده می‌گردد. این‌کار براساس مجوز مقام مسئول در سازمان انجام می‌شود، سپس عملیات سند حسابداری معکوس دریافت و پرداخت اولیه صادر می‌شود. در فرم استراد چک، علاوه بر عملیات چک دریافتنی و برگشت چک خرج شده، امکان تعویض چک دریافتنی و پرداختنی نیز برای چک‌های مسترد شده وجود دارد، تا بتوان در صورت تعویض، اطلاعات چک جدید را وارد سیستم نمود، ضمناً امکان برگشت چک خرج شده نیز در این فرم وجود دارد.
اعلامیه پرداخت در نرم‌افزار سپیدار
هنگام استقرار سیستم و در زمان شروع به‌کار سیستم، لازم است اطلاعات آن دسته از چک‌های پرداختی مدت‌دار که هنوز تاریخ سررسید آن‌ها نرسیده است را جمع‌آوری کرده و به‌صورت چک‌های زمان استقرار وارد سیستم کنید.
عملیات بانکی چک دریافتنی در نرم‌افزار سپیدار
پس از ورود به سیستم در منوی عمودی، قسمت دریافت و پرداخت را انتخاب نموده و در بخش عملیات، گزینه‌ی «عملیات بانکی چک دریافتنی» را انتخاب کنید.