خبرخوان

وبلاگ

آموزش نرم‌افزار سپیدار - دریافت و پرداخت
آموزش بخش «دریافت و پرداخت» در نرم‌افزار سپیدار.[حساب بانکی جدید],[صندوق جدید],[دستگاه کارت‌خوان],[معرفی دسته چک],[استرداد چک ها],[وصول چک پرداختنی],[اعلامیه پرداخت],[رسید به‌صورت نقد و حواله],[رسید به‌صورت چک]
معرفی نوع فروش در نرم‌افزار سپیدار
نوع فروش، یک نوع دسته‌بندی و گروه‌بندی فروش انجام شده به مشتریان می‌باشد. با ورود و ثبت اطلاعات نوع فروش، امکان تهیه گزارش، تعریف اعلامیه و تخفیف برای کالاها و خدمات و یا ثبت سند حسابداری فروش در حساب‌های مختلف براساس نوع فروش تعریف شده در سیستم، در اختیار شما قرار می‌گیرد.
لیست وصول در نرم‌افزار سپیدار
پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «لیست وصول جدید» را انتخاب نمایید.
توزیع گرم در نرم‌افزار سپیدار
در این توزیع سفارش و فاکتور ثبت نمی‌شود بلکه کالا در وسیله حمل بارگیری شده و مستقیم تحویل مشتری داده می‌شود و موزع (مأمور پخش) بعد از تحویل کالا برای مشتری فاکتور ثبت می‌کند. پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده در قسمت عملیات، گزینه‌ی «توزیع گرم» را انتخاب نمایید.
توزیع سرد در نرم‌افزار سپیدار
در این توزیع تمام فاکتورها و سفارشاتی که از مشتریان دریافت شده و در سیستم ثبت شده است را توسط موزع (مأمور پخش) به دست مشتری برسانید. پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «توزیع سرد» را انتخاب نمایید.
عدم ثبت درخواست در نرم‌افزار سپیدار
همانطور که در قسمت علت عدم انجام فعالیت گفته شد ممکن است ویزیتور به هر دلیلی براساس برنامه‌ریزی ثبت شده نتواند سفارش کالا بگیرد بنابراین باید علت انجام فعالیت خود را با سرپرست فروش یا مدیر در میان بگذارد. برای انجام این‌کار پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «عدم ثبت درخواست جدید» را انتخاب نمایید.
درخواست فروش در نرم‌افزار سپیدار
پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «درخواست فروش جدید» را انتخاب کنید.
درخواست برگشتی در نرم‌افزار سپیدار
در برخی موارد مشتری کالایی را که فاکتور شده و به او تحویل داده شده است را ممکن است برگشت دهد، این برگشتی باید توسط واسط یا فروشنده با سرپرست فروش کنترل شود، بنابراین فروشنده یا واسط درخواست برگشتی می‌دهد تا در صورت تأیید سرپرست فاکتور برگشتی صادر شود.
وسیله حمل در نرم‌افزار سپیدار
برای تحویل کالا به مشتریان براساس سفارش‌های ثبت شده توسط ویزیتور از وسیله‌ی حمل استفاده می‌شود. پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «وسیله حمل» را انتخاب نمایید.
علت برگشت کالا در نرم‌افزار سپیدار
گاهی ممکن است کل کالاهای فاکتور یا تعداد قلم‌های خاصی از آن به مشتری تحویل داده نشود، موزع موظف است علت برگشت کالا را برای سرپرست فروش مشخص کند. پس از ورود به سیستم وارد قسمت سفارش‌گیری و پخش شده و در قسمت عملیات، گزینه‌ی «علت برگشت کالای جدید» را انتخاب نمایید.