توسعه و سفارشی سازی نرم افزار سپیدار

افزودن امکان درخواست خرید در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در برخی کسب و کارها ممکن است برای خرید کردن نیاز به تایید سرپرست خود داشته باشند و یا اینکه تعداد خریدها بالا است و نیاز باشد از هر کدام از درخواست‌هایتان گزارشی داشته باشید.

نرم افزار سپیدار این امکان را ندارد که بتوان برای خرید، درخواستی ثبت کرد، بنابراین تیم متخصصان سپیدار پرو این امکان را فراهم ساخته که تمامی خریدهایتان قبل از فاکتور به‌صورت درخواست ثبت شده سپس به تایید یا رد درخواست‌هایتان توسط سرپرست یا مدیریت برسد.

همچنین امکان تعریف کارشناس خرید در این قسمت وجود دارد که پس از تایید، حتی اگر مدیر یا سرپرست بنا به هر دلیلی درخواست را قبول نداشته باشد می‌توانند وضعیت درخواست خرید را تغییر، آن رد و ابطال کند، که پس از تغییر وضعیت و یا تعریف کارشناس خرید تمامی اطلاعات ثبت شده در لیست درخواست‌های خرید نمایش داده می‌شود.

 

محدود کردن کاربر به انبار در نرم افزار سپیدار

در برخی کسب و کارها نمایش تمامی انبارها همراه با کالاها و موجودی آن‌ها برای شرکت یک ریسک است، به همین دلیل محدود کردن کاربر یا کاربران به جز کاربر ادمین یکی از الزامات این نوع کسب و کارها است.

نرم‌افزار سپیدار سیستم این امکان را ندارد و اگر ادمین بخواهد محدودیت ایجاد کند، دسترسی کاربر کلاینت به تمامی انبارها قطع خواهد شد و انباری نمی‌توان انتخاب نمود.

تیم ما برای این‌کار ماژولی را طراحی کرده است که تمامی کاربران تعریف شده به هر انباری که مدنظر ادمین است و تعریف می‌شود دسترسی داشته باشد و فقط کالاها و موجودی انبار محدود شده نمایش داده می‌شود با این تفاوت که ادمین به تمامی انبارها و کالاها و محصولات دسترسی دارد.

همچنین باید توجه داشته باشید، این ماژول فقط برای ادمین نمایش داده می‌شود و ادمین است که این محدودیت‌ها را تعریف می‌کند.

افزودن امکان درخواست خرید

همچنین فعال بودن این ماژول سبب فعال شدن محدودیت مرور تعدادی و کاردکس در کلاینت می‌شود.

برای نمایش این قسمت کاربر کلاینت را فعال کرده‌ام در این صفحه مشاهده می‌کنید که فقط انبار تعریف شده نمایش داده شده و به‌صورت پیش‌فرض فیلتر است و این فیلتر غیرفعال نمی‌گردد.

نکته: اگر فیلتر غیرفعال شود انبارهای دیگر همراه با محصولات و کالاهایشان نمایش داده می‌شود، بنابراین این ماژول به‌گونه‌ای طراحی شده که امکان برداشتن فیلتر وجود نداشته باشد.

افزودن امکان درخواست خرید

در قسمت بعدی بخش کاردکس کالا را انتخاب نموده‌ام در این قسمت همانند مرور تعدادی، کاردکس کالا برای کلاینت فقط برای انبار تعریف شده نمایش داده می‌شود و به‌صورت پیش‎فرض فیلتر است.

افزودن امکان درخواست خرید

 

محدود کردن کاربر به انبار در برگشت رسید انبار در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در این قسمت کاربر ادمین، کاربر کلاینت تعریف شده در سیستم را بر روی یک انبار و محصولاتش محدود می‌کند و کاربر کلاینت به قسمت برگشت رسید انبار که برود در قسمت انبار، فقط انبارهایی در دسترس می‌باشد که برای این کاربر از سمت ادمین تعریف شده است.

 

محدود کردن کاربر به انبار در رسید انبار در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در این قسمت کاربر ادمین، کاربر کلاینت تعریف شده در سیستم را بر روی یک انبار و محصولاتش محدود می‌کند و کاربر کلاینت به قسمت رسید انبار که برود در قسمت انبار، فقط انبارهایی در دسترس می‌باشد که برای این کاربر از سمت ادمین تعریف شده است.

 

محدود کردن کاربر به انبار در برگشت حواله خروج انبار در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در این قسمت کاربر ادمین، کاربر کلاینت تعریف شده در سیستم را بر روی یک انبار و محصولاتش محدود می‌کند و کاربر کلاینت به قسمت برگشت حواله خروج انبار که برود در قسمت انبار، فقط انبارهایی در دسترس می‌باشد که برای این کاربر از سمت ادمین تعریف شده است.

 

محدود کردن کاربر به انبار در حواله خروج از انبار در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در این قسمت کاربر ادمین، کاربر کلاینت تعریف شده در سیستم را بر روی یک انبار و محصولاتش محدود می‌کند و کاربر کلاینت به قسمت حواله خروج از انبار که برود در قسمت انبار، فقط انبارهایی در دسترس می‌باشد که برای این کاربر از سمت ادمین تعریف شده است.

 

موجودی کالا در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در برخی از کسب و کارها لازم است موجودی یک کالا و محصول همیشه در دسترس باشد.

بنابراین در نرم افزار سپیدار امکان نمایش موجودی در قسمتی‌که کالا را انتخاب می‌نماییم وجود ندارد و هر کاربر برای این‌که از موجودی به‌روز هر کالا یا محصول خبر داشته باشد باید به قسمت کاردکس کالا و یا مرور تعدادی رفته و آخرین موجودی را برای هر کالا جستجو کند.

این تیم با هدف فروش بهتر و دقیق‌تر این امکان را بر روی تمامی قسمت‌هایی که مربوط به کالا است قرار داده، تا هر کسب و کار با آمار دقیق‌تر بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند.

به‌صورت پیش‌فرض یک پیش‌‌فاکتور را انتخاب نموده‌ام و در قسمت انتخاب کالا آن را برای شما به نمایش گذاشته‌ام.

 

پیش‌فاکتور به همراه آخرین قیمت محصول در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

در نرم افزار سپیدار آخرین قیمت هر محصول فقط در فاکتور فروش وجود دارد، در برخی موارد لازم است که قیمت‌های به‌روز همیشه در دسترس باشد، بنابراین برای این‌که پیش‌فاکتوری را برای مشتری خود صادر کند باید به قسمت کاردکس کالا و یا مرور مبلغی برود و محصول مورد نظر را انتخاب سپس آخرین قیمت آن را مشاهده نماید و سپس پیش‌فاکتور را به قیمت به‌روز ثبت نماید.

تیم متخصص ما برای راحتی و کاهش خطا در قیمت‌گذاری این امکان را فراهم کرده که در قسمت پیش‌فاکتور همانند فاکتور فروش، یک قسمت در پایین فرم به‌عنوان آخرین قیمت هر محصول انتخابی نمایش داده شود و سرعت عمل در صدور پیش‌فاکتور بالا رود.

 

لیست پیش‌فاکتور و فاکتور برای کاربر لاگین شده در نرم افزار سپیدار
افزودن امکان درخواست خرید

فرض کنید چندین کاربر داریم که دسترسی همه‌ی آنها به فاکتور فروش و یا پیش‌فاکتورها وجود دارد، نرم‌ افزار سپیدار این امکان را ندارد که هر کاربر فقط به فاکتورهای خود دسترسی داشته باشد و زمانی‌که لیست فاکتورهای فروش و یا پیش‌فاکتور را انتخاب می‌کند تمامی فاکتورها نمایش داده می‌شود حتی فاکتورهای ثبت شده توسط کاربران دیگر....

بنابراین در برخی از شرکت‌ها و کسب و کارها برای این‌که هر کاربر فقط به اطلاعات ثبت شده توسط خودش دسترسی داشته باشد و حس رقابت او در مقابل کاربران دیگر را ترغیب کند، باید این امکان بر روی سیستم خود را داشته باشد.

به همین دلیل تیم متخصص ما این امکان را فراهم کرده که با طراحی این طرح خیال مدیران و کارفرمایان را از این بابت که هر کاربر به اطلاع خود فقط دسترسی دارد را راحت کند.

برای نشان دادن این قسمت دو کاربر تعریف کرده و در قسمت فاکتورهای فروش چندین فاکتور را ثبت نمودم، تمامی فاکتورهای ثبت شده نمایش داده می‌شود.

افزودن امکان درخواست خرید

از طریق کاربر دیگر وارد سپیدار شدم و در قسمت لیست فاکتورهای فروش، هیچ فاکتوری نشان داده نمی‌شود و کاربر فقط به فاکتورهای فروش خود دسترسی دارد.